Muhasebe ve Vergi Bölümü

GetAttachment
Yrd.Doç.Dr.Öznur GÖKKAYA
(Bölüm Başkanı)
Nimet
Öğr.Gör.Nimet ÇAKIR
(Finans-Bankacılık ve Sigortacılık Bölümünde Görevli)

 

 

 

Genel Bilgi

www.baskihizmetleri.net

Muhasebe Programının amacı; günümüzde hızla gelişen ekonomiye paralel olarak işletmelerin iş hacimleri sürekli artmaktadır. Artan iş hacminin kontrolü ve denetimi, işletmelerin muhasebe ve finansman bölümlerinin önemini arttırmakta, bu bölümlerde görevli elemanların bilgi birikimlerinin yüksek ve kalifiye olmasını gerektirmektedir.
Rekabetin kıyasıya yaşandığı küresel iş dünyasında en çok ihtiyaç duyulan ara elemanlar olarak görev alacak;  mali mevzuata hakim Teorik Bilgilerini Pratiğe aktarabilen, Dünyanın, Türkiye’nin ve Sektörlerin En Önde Gelen Firmalarını Tanıyan, Başta Ülkesine ve Toplumsal Çevresine karşı, İş Ahlakının Gereklerinin, Değerlerinin ve Sorumluluklarının  bilincinde olan, işletmelerin ihtiyaç duydugu bilgisayar destekli muhasebede çalışabilen, mali mevzuata hakim nitelikli elemanlar yetiştirmektir. 
Programda birçok seçimlik dersin yanı sıra, branş derslerde muhasebe ve vergi konularında defter tutma, envanter çıkarma ve vergilendirmenin yapılması yanında, bilgisayar kullanımına yönelik dersler verilmektedir.

post_grad_05