ÇEMSAN A.Ş.’ NE TEKNİK GEZİ

6 Mart 2017 tarihinde ÇEMSAN A.Ş. SOSB Arifiye/SAKARYA  tesislerine  Öğr. Gör. Cengiz SOYKAN’ ın KOU Hereke MYO Makine Programı öğrencileri için düzenlediği bir teknik gezi gerçekleştirilmiştir. ÇEMSAN A.Ş. SOSB Arifiye/SAKARYA    (Varış 14:00 ) ÇEMSAN A.Ş. 1988 yılından beri  yüksek teknolojili üretim tesisleri konusunda dünya çapında anahtar teslimi hizmetler sunuyor.

 ÇEMSAN A.Ş. uzman kadrosuyla yüksek kalitede nişasta bazlı şeker ( ) üretimi glikoz, maltoz ve früktoz yapan uzun ömürlü ve en modern teknoloji ile donatılmış tesisleri tasarlayıp kurmaktadır. Ayrıca , Yiyecek ve içecek sektörü Kozmetik , ve Hijyen , İlaç sektörüne Bio-Kimya güvenli ekipmanlar üretmektedir.    ÇEMSAN A.Ş. Genel Müd. Yard. Sn. Bayram Karaman’ın Firmanın Tarihsel Gelişimi ve 1980 yılında Kurulan Aile Şirketi hakkında verdiği bilgiler öğrenciler tarafından ilgi ve merakla izlenmiştir.  ÇEMSAN A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Bayram Karaman’ın yaptığı başarılı sunum ve öğrencilerimizin soru/cevap bölümünün ardından Üretimin  ve Mekanik Test Laboratuvar gezisi öncesi  Öğr.Gör. Cengiz SOYKAN  bir teşekkür konuşması yapmıştır.  Eğitime verdikleri destekten ve TAHRİBATSIZ MUAYENE DERSİ KAPSAMINDA UYGULAMALARIN YERİNDE GÖRÜLMESİ İÇİN İMKANLARINI KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Hereke MYO Öğrencilerine açan ÇEMSAN A.Ş. ve büyük  emeği geçen Genel Müd. Yard. Sn. Bayram KARAMANLAR’ a  Yüksekokulumuz Müdürü  Prof.Dr. Fazilet Burcu CANDAN  adına Teşekkür Belgesi verilmiştir. ÇEMSAN A.Ş. Kalite Sorumlusu Sn. Fikri VURMAZ tarafından Üretim tesisleri ve Mekanik Testlerin yapıldığı laboratuvarlar hakkında fabrika turu öncesi ön bilgiler ve detaylı açıklamalar yapılmıştır. ÇEMSAN A.Ş. Kalite Sorumlusu Sn. Fikri VURMAZ tarafından Üretim tesisleri sarf malzeme ambarlarından başlayarak üretim akışına uygun bir Atölye gezisi yapılmıştır. ÇEMSAN A.Ş. Kalite Sorumlusu Sn. Fikri VURMAZ tarafından yine Mekanik Test Laboratuvarı tanıtılarak Tahribatsız ve Tahribatlı Testler ve sahip oldukları olanaklar hakkında çok detaylı  bilgiler  verilmiştir. 

*Spekstroskopi ve Kimyasal malzeme test olanakları *Çekme,bükme ve çentik darbeler için mekanik malVideoskop görüntüleme,  * Sıvı Penetrant testi   * X-Ray Yöntemi ile Radyografi * Basınç ve Fonksiyon test hizmetleri * Ebonit yüzeylerde Spark test * Yüzey pürüzlülüğü ölçümü  * Ultrosonografi ile kalınlık ölçme  zeme test i *WPS ve PQR seçenekleriyle  kaynak yöntem testleri  Manyetik parçacık ile kaynak testi ÇEMSAN AŞ. Türkiye’ nin en prestijli ve itibarlı birkaç firmasından biri olmak için çok emek harcadığını bildiğimiz 279 çalışanı ile Ekipman Tasarımı, İmalatı, Montajı ve Devreye alma, Satış sonrası (Bakım), Otomasyon konusunda Bölgemizin ve Türkiye’nin ve hatta faaliyet konusu bakımından DÜNYA’ nın sayılı firmaları arasında bulunan % 95 ihracata yönelik çalışan Ülkemize değer katan KALİTEDEN ÖDÜN VERMEYEN ÇEMSAN A.Ş. Ailesine Teşekkürü borç biliyoruz.

 pastedImage (3)

pastedImage (4)

pastedImage (5)

pastedImage (6) pastedImage (7) pastedImage (8) pastedImage (9) pastedImage (10) pastedImage (11) resim

 

AT9W1474 AT9W1501

AT9W1534

 

AT9W1536